RSS

Tuhaf bir rejimle yönetilen bir ülkede üretilen orijinal toplumsal iletişim mekanizması üzerine

16 Mar

Tuhaf bir rejimle yönetilen bir ülkede üretilen orijinal toplumsal iletişim mekanizması üzerine

 

Samim Akgönül

planete-cato-neimoidia-2

 

Rejimi körü körüne destekleyen, ama aslında toplam nüfusa oranlandığında hiç kimse tarafından okunmayan, « havuza ait » bir medya organında yalan bir haber yayınlanıyor (ki bu havuz meselesi orijinal kreasyon, özel sektöre medya organı satın aldır, zarar etsin ama propagandanı yapsın, ama ihale vererek ettiği zararın 100 katını ver) :

“Abuzer Özşahingil’in sırrını çözdük, aslında kendisi Cato Neimoidia gezegeninden geliyor ve bütün Cato Neimoidia’lılar gibi o da ülkeyi bölmek istiyor (savaş istiyor, terör istiyor, inananları ezmek istiyor, kahvaltısında tavada kızartılmış başörtüsü yiyor, zaten bütün Cato Neimoidia’lılar gibi çükü minicik, kuyruk acısı var…vs), işte de ispatı” (photoshop, şüpheli şahıs (= suçlu) Cato Neimoidia’larla gizli toplantı halinde ama nedense fotoğraf çektirmişler, utanmazlar)

Bu “haber” sosyal medyadaki maaşlı / gönüllü trollerle ya da geyik için ; inanarak ya da alay ederek ; karşı çıkılarak ; küfürleşerek mümkün olduğunca yayılıyor (ki aslında bu da bütün topluma yansımıyor).

Aynı haber “havuz televizyonlarında” bir dizi ve bir maç arasına ya da bir dizi ve bir evlilik programı arasına sıkıştırılıyor.

« Ay ‘Fikriyegül’ün kaderi’ dizisindeki Berkeçağan ne kadar hain” ile “Aaaa açtırmadı paravanı şıllık » arasındaki haberlerde Flaş Flaş Flaş veriliyor :

Abuzer Özşahingil “Cato Neimoidia neresi bilmiyorum ben ülkemde barış istiyorum” dedi. Hem aslını inkar eden bir dönek hem de devletimizin terörle mücadelesini istemediğine göre terörist.

Hiç kimsenin okumadığı okusa bile anlamadığı, anlasa bile inanmadığı, hepsine teker teker el konduğundan kuş kadar kalmış, kuş kadar kalanların gazetecileri de hapislerde süründürülen “muhalif” medya bir yalanlama yayınlıyor. Hatta yalan olduğunun ispatını da veriyor. Ancak trolü olmadığı için yayamıyor, duyuramıyor.

Duyanlar da “muhalif medya” = hain medya, terörist medya, küresel komplo, judeo-armeno-greko-kurdo-ateisto-komünisto-paralelo-teröristo-gezico-opusdei-masonik kokteyli algısında olduğundan aslında yalanlama ve destek teyit anlamına geliyor. “Bak o gazete de destek veriyor demek ki doğru”.

Ülkede Cato Neimoidia’lıların hepsi suçlu ya da potansiyel suçlu ilan edildiğinden (aynı teknikle) bu Cato Neimoidia’lı (gerçekten öyle olup olmadığı mühim değil) hapse atıldığında kimse tepki vermiyor.

Dizideki Şukufe’nin dekoltesi, Haksız yere çıkarılan kırmızı kart (hakem Şuayip’in görümcesinin de Cato Neimoidia olduğu gayet iyi bilinmekte), Şarkıcı Boğaçhanoğlu’nun yeni arabası, tecavüzün kız çocuğa mı (ayıp ama kabul edilebilir, belki foto bile vardır) erkek çocuğa mı (çok ayıp, örf ve ananelerimize kat’iyen aykırı ve zaten münferit) yapıldığı konularına odaklanmış olan güruh « oh olsun » diyor. “Hak ettiğini buldu. Abuzer de bu kadar sivri olmasaydı. Zamanında bu Cato Neimoidia’lılar köprüye de karşı çıktıydılar. Dedemgil anlatırdı hep. Neler çekmişler Cato Neimoidia’lılardan”

Sonuç: Abuzer Özşahingil Cato Neimoidia’lı (kesin bilgi), demek ki suçlu (tv ve sosyal medya öyle dediğine göre öyledir), demek ki cezalandırılmalı (hak etti).

Sezon finali ne zaman ?

Publicités
 
Poster un commentaire

Publié par le mars 16, 2016 dans News

 

Étiquettes : , ,

Laisser un commentaire

Entrez vos coordonnées ci-dessous ou cliquez sur une icône pour vous connecter:

Logo WordPress.com

Vous commentez à l'aide de votre compte WordPress.com. Déconnexion /  Changer )

Photo Google+

Vous commentez à l'aide de votre compte Google+. Déconnexion /  Changer )

Image Twitter

Vous commentez à l'aide de votre compte Twitter. Déconnexion /  Changer )

Photo Facebook

Vous commentez à l'aide de votre compte Facebook. Déconnexion /  Changer )

w

Connexion à %s

 
%d blogueurs aiment cette page :