RSS

Dilek Doğan’ın katilini bul her şey düzelsin

20 Déc

Dilek Doğan’ın katilini bul her şey düzelsin

 

151025183140_dilek_dogan_624x351_hurriyet.com.tr_nocredit

 

Bir filim miydi ? Bir roman mı ? Bir türlü hatırlayamıyorum. Bana izletmiş ya da okutmuş olabilecek kişiye de defalarca sordum o da hatırlamadı. Ama hikaye kafamda net. İkinci Dünya Savaşı sırasında Nazi işgali altında, yerle bir edilmiş bir şehir. Şehirde hayvan sürüleri gibi Yahudiler ölüm kamplarına doğru sürülüyor. Tren vagonları zayıf, şaşkın, korkmuş insan yüzleriyle dolu. İnsanlığın dibinin dibi. Şehir suskun, sinmiş, gece hem gökte, hem insancıkların yüzünde.   Bu dekorun ortasında yarı yıkık bir kerhane ve burada yaşlı, kimsesiz bir orospu öldürülmüş. Bezgin bir detektif orospunun katilini bulmak için hanın sakinlerini sorguya çekiyor. Sessiz şahitlerden biri sonunda kısık sesiyle detektife soruyor “Sen deli misin ? dışarda insanlık öldürülüyor, yüzbinlerce insan. Sen tutmuş kimsenin ilgilenmediği bu kadının katilini arıyorsun. Kime ne?” Detektifin cevabı da aklımda. “Bu cinayeti çözmezsem, insanlığın katilleri asla cezalandırılamaz”.

Kim servis etti o videoyu? Ve hatta kim neden hangi mesajı vermek için çekti elleri hiç titremeden ? Nasıl oldu da bir operasyonu çeken polis bir insan öldüğünde çekmeye devam etti? Elindeki kamerayı bir kenara atıp da koşmadı insan canını kurtarmaya? Bilmiyorum.

Aslında biliyorum galiba. Ortada şaşırılacak bir şey yok. Cipin arkasında sürüklenen bedenin içeriden ve dışarıdan çekilmesinde bir sürpriz olmadığı gibi. Mesaj da açık. Ben seni her an istediğim gibi öldürebilirim ve öldürülmeni teşhir eder onunla diğer insanları sindirebilirim.

Hayatında tek bir vesikalık fotoğrafı olan Ceylan Önkol’u öldüren kurşunun kimin silahından çıktığı bulunmadan Cizre’de sokağa çıkma yasağı kalkmaz. Hrant Dink’i öldürme emrini kim verdi bilinmeden, hendekler kapanmaz. Tahir Elçi’yi kim niye öldürdü, Berkin Elvan’i kim öldürdü bulmadan, cezalandırmadan bu toplumda güzel günler yaşanmaz. Ellerini cama dayamış gülümseyen Dilek Doğan’ın katillerini bulmadan, cezalandırmadan, onlara emri kim verdi, bu özgüveni kim aşıladı, açığa kavuşturmadan İŞİD yenilmez, AB’ye girilmez, zengin olunmaz, eşit olunmaz. Şarabın da tadı olmaz namazın da sevabı. Hemen, şimdi, yarın, Dilek Doğan’ın katillerini cezalandır, ilk adımı atmış olursun.

 

Publicités
 
Poster un commentaire

Publié par le décembre 20, 2015 dans News

 

Étiquettes : , , , ,

Laisser un commentaire

Entrez vos coordonnées ci-dessous ou cliquez sur une icône pour vous connecter:

Logo WordPress.com

Vous commentez à l'aide de votre compte WordPress.com. Déconnexion / Changer )

Image Twitter

Vous commentez à l'aide de votre compte Twitter. Déconnexion / Changer )

Photo Facebook

Vous commentez à l'aide de votre compte Facebook. Déconnexion / Changer )

Photo Google+

Vous commentez à l'aide de votre compte Google+. Déconnexion / Changer )

Connexion à %s

 
%d blogueurs aiment cette page :