RSS

Ortadoğu’daki Gelişmeler ve Türkiye’ye etkisi

01 Fév

Ortadoğu’daki Gelişmeler ve Türkiye’ye etkisi

15 Şubat 2012, 18.00

Kadir Has üniversitesi

dir Has Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Çalışmaları Merkezi (CIES) ile Uluslararası İlişkiler Bölümü’nün ortaklaşa düzenlediği “Ortadoğu’daki Gelişmeler ve Türkiye’ye etkisi” konulu panel,  15 Şubat Salı günü, saat 18.00’ de, Kadir Has Kampüsü’ndegerçekleştiriliyor.

Ortadoğu’nun, Mısır, Tunus ve Yemen’de süregelen olaylar sonrasıda yaşananların masaya yatırılacağı panelde bu gelişmelerin Türkiye’nin Ortadoğu’ya yönelik siyaseti bağlamında ne anlama geldiği ve bu durumun Doğu Akdeniz’deki mevcut güvenlik yapısını nasıl etkileyeceği ele alınacak.

Panelde ayrıca “Ortadoğu siyasi ve toplumsal anlamda büyük bir dönüşüm sürecine mi girmiştir? Bu dönüşüm sürdürülebilir mi ve sınırları nelerdir? Bu dönüşüm siyasi, iktisadi ve toplumsal açılardan istikrarlı bir ortama yol açabilir mi, bu hangi koşullar altında mümkündür? Bu gelişmeler Türkiye’nin İsrail, AB ve ABD ile olan ilişkilerinin seyrini nasıl etkiler?” gibi birçok önemli sorunun yanıtları aranacak.

Kadir Has Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkanı Doç. Dr. Mitat Çelikpala’nın moderatörlüğünü yapacağı panele, Kadir Has Üniversitesi Ortadoğu ve Afrika Çalışmaları Merkezi Direktörü Doç. Dr.  Sedat Aybar, Işık Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Salih Bıçakçı, Milliyet gazetesi yazarı Kadri Gürsel, Kadir Has Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Serhat Güvenç ve İstanbul Bilgi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Gencer Özcan konuşmacı olarak katılacak.

Tarih: 15 Şubat 2011

Saat: 18.00-20.00

Yer: Kadir Has Üniversitesi, Kadir Has Kampüsü, Cibali Salonu


Publicités
 
Poster un commentaire

Publié par le février 1, 2012 dans Manifestations scientifiques

 

Étiquettes : , , , , , , ,

Laisser un commentaire

Entrez vos coordonnées ci-dessous ou cliquez sur une icône pour vous connecter:

Logo WordPress.com

Vous commentez à l'aide de votre compte WordPress.com. Déconnexion /  Changer )

Photo Google+

Vous commentez à l'aide de votre compte Google+. Déconnexion /  Changer )

Image Twitter

Vous commentez à l'aide de votre compte Twitter. Déconnexion /  Changer )

Photo Facebook

Vous commentez à l'aide de votre compte Facebook. Déconnexion /  Changer )

w

Connexion à %s

 
%d blogueurs aiment cette page :